Alegrie - liečba alergie - potravinová alergia - peľová alergia

Alergia - Liečba alergie

royalty-free-images-photo-of-an-adorable-boy-with-flowers-pixmac-68311977

Alergie môžu byť  na jeden alergén alebo na viac alergénov  tkzv . polyvalentné  alergie.Alergici trpia  na rôzne  ochorenia  , ktoré sú z alergického okruhu  artitída  bolesti klbov  , chrbtice  , ekzemy ,znížená imunita  , opakované zápalové ochorenia , ulcerozna kolitída   , ale  aj  chronické  bolestivé stavz , migréna -bolesti hlavy. Viac o liečba alergie - potravinové alergie

 

Alergická reakcia vzniká  keď imunitný systém  premršťene reaguje  najčastešie  na inhalačné alergény, potravinové alergény,v prípade, že vznikne  reakcia na vlastné tkanivá  dochádza k autoimúnym  ochoreniam -struma , kolitídy, reumatoidná artritída .Alergia zamestnáva časť imunitného systému, preto dochádza k zníženiu imunity ,častým opakujúcim sa infekčným ochoreniam .

 

Biorezonančnou  terapiu  dokážeme  eliminovať  alergické reagovanie , tým sa zvýši  schopnosť imunitného systému   reagovať na  infekcie - zlepší sa imunita  proti infekčným ochoreniam ,ktorá je  často  u alergikov znížená.

 

Domáci prach je komplexná zmes rozličných zložiek, z ktorých je množstvo potenciálnych alergénov ako sú roztoče domáceho prachu, epitélie domácich zvierat, hmyz (šváby) a plesne. Najčastejšie je alergia na domáci prach spôsobená roztočmi. Alergia na roztoče domáceho prachu tvorí približne 25 % všetkých alergií. Alergia je spôsobovaná prevažne dvomi druhmi roztočov, ktoré rastú vo vnútri - Dermatophagoides pteronyssinus a Dermatophagoides farinae. Živia sa odumretými bunkami kože, ktoré sa odlúčili z nášho tela, a ktoré môžu nájsť v hojnom množstve v domácom prachu.
Okrem potravy potrebujú tiež vodu, ktorú berú zo vzduchu a teplé prostredie. Rastú hlavne v oblastiach s vysokou vlhkosťou vzduchu (>75%) a teplotou okolo 25°C.

 

Väčšina ľudí alergických na zvieratá verí, že alergény sa nachádzajú v srsti zvierat. V skutočnosti sú alergény zvierat prvotne nachádzané v ich výlučkoch: sliny a šupiny kože sú primárne zdroje alergénov mačiek a psov. U iných zvierat ako morčatá, škrečky či zajace sa alergény nachádzajú v iných druhoch výlučkov (pot, moč či fekálie). Zvieracia srsť sa ľahko kontaminuje týmito sekrétmi. V skutočnosti je to práve toto znečistenie srsti, čo ju robí alergénnou.


Keď sa zviera pohybuje po byte, roznáša kvapôčky slín či iných sekrétov. Tieto kvapky po uschnutí tvoria veľmi jemný prach, ktorý je veľmi ľahký a môže byť rozptýlený vo vzduchu dlhú dobu. Tento jemný alergénny prach môže preniknúť a hromadiť sa hlboko v kobercoch a čalúnenom nábytku.

Peľ je jedným z najčastejších príčin alergie. Je tvorený veľmi malými (mikroskopickými) zrnami, ktoré predstavujú samčie semeno kvitnúcich kvetov. Oplodnenie kvetov predstavuje prenos peľových zŕn z jedného kvetu na druhý. Prenos peľu sa uskutočňuje pomocou hmyzu alebo vtákov či vetrom. Hlavné zdroje alergénneho peľu sú vtrávy, stromy a buriny.

 

- Trávy sú najčastejšou príčinou peľovej alergie na celom svete. Trávy najčastejšie spájané s peľovou alergiou sú: timotejka, mätonoh, reznačka laločnatá, prstnatec, lipnica lúčna.

- Stromy: najčastejšie alergénne druhy zahŕňajú brezu, liesku, jelšu, topoľ, olivu, cyprus, dub, gaštan, brest, javor, vlašský orech.

- Buriny a kry: Z tejto skupiny rastlín produkuje pravdepodobne najagresívnejší peľ Ambrózia. Jej peľ je najčastejšou príčinou peľovej alergie v Severnej Amerike a stáva sa narastajúcim problémom v Európe. Medzi ďalšie alergénne buriny patrí palina, mrlík, múrovník lekársky, skorocel a buriny z rodiny Compositae atď.

Plesnealebo huby sú veľmi malé žijúce organizmy, odvodené od rodiny húb, ktoré rastú takmer v každom prostredí na zemi okrem polárnych oblastí.

Alergia na pleseň je zapríčinená spórami plesní. Sú to veľmi malé častice podobné semienkam rastlín, ktoré sú uvoľňované do vzduchu dospelými hubami v snahe rozmnožiť sa. Na zemi existuje veľké množstvo druhov húb. Nachádzajú sa vo vnútornom aj vo vonkajšom prostredí.

Rast húb prebieha počas celého roka, ale rast aj uvoľňovanie spór je veľmi ovplyvňované podmienkami počasia. Ideálne podmienky pre rast a uvoľňovanie spór predstavuje vysoká vlhkosť (>65% relatívnej vlhkosti vzduchu) a teplota medzi 18-32° C. Tieto podmienky sa vyskytujú v tropickom podnebí , kde huby nachádzajú najvhodnejšie prostredie pre rast.
Kravské mlieko je vo všeobecnosti prvá potravina, s ktorou prichádzajú malé deti do kontaktu a veľmi často spôsobuje potravinovú alergiu u batoliat a malých detí (do 2-3 rokov veku). Avšak veľa detí alergických na mlieko z alergie vyrastie. Iba u časti pretrvávajú symptómy do veku 6 rokov.
Ak ste na mlieko alergický, nie je bezpečné piť surové, zohrievané ani pasterizované mlieko. Osoba alergická na kravské mlieko má približne 90% šancu, že bude reagovať na iné druhy mlieka ako kozie či ovčie mlieko. Preto by mali byť vylúčené všetky druhy živočíšneho mlieka.

 

Vajíčka sú najčastejšou príčinou alergie u detí. Veľmi často alergia na vajíčka ustúpi po tom, čo dieťa vyrastie. Len okolo 1/3 detí alergických na vajíčka v detstve zostáva alergická a prejavuje symptómy do 6 rokov. Vaječné alergény sa nachádzajú väčšinou v bielku. Avšak žĺtok nie je úplne bezalergénny a preto by nemal byť považovaný za bezpečný u detí či dospelých alergických na vajíčka.


Varenie vajíčok môže zničiť niektoré alergény vajíčka, a preto niektorí ľudia alergickí na vajíčka môžu jesť bez problémov jedlá obsahujúce vajíčka, ktoré boli riadne varené ako sú koláče a keksy. Avšak nie je to všeobecné pravidlo aplikovateľné na všetkých ľudí alergických na vajíčka a najlepší prístup by bol vylúčiť jedenie vajíčok a produktov obsahujúcich vajíčka a prediskutovať túto záležitosť s lekárom.


Existuje vysoká pravdepodobnosť, že vzniknú symptómy alergie pri požití iných druhov vajíčok ako slepačích. Preto by osoba alergická na slepačie vajíčka mala vylúčiť požitie akýchkoľvek druhov vajíčok

 

Orechy

Vlašské orechy, kešu, mandle, pekánové orechy a pistácie boli najčastejšie identifikované ako príčina alergie, ale aj všetky ostatné orechy môžu alergiu spôsobiť. Alergény môžu byť prítomné aj v surových a pražených či spracovaných orechoch.
Ak ste alergický na jeden druh orieškov, nie je pravidlom, že u vás vznikne alergia aj na iné orechy. Avšak veľké množstvo ľudí má alergiu na niekoľko rôznych typov orechov, takže by ste mali byť vo všeobecnosti opatrný pri požívaní orechov.


Ryby

Ryby sú jednou z najčastejších príčin potravinovej alergie a spolu s arašidmi, jedným z najhlavnejších spúšťačov závažných, život ohrozujúcich, generalizovaných alergických reakcií. Alergia na ryby sa vyskytuje najčastejšie v dospelosti, ale rovnako môže postihnúť aj deti. Podobne ako alergia na arašidy aj alergia na ryby je veľmi často celoživotná. Alergény rýb sú vo všeobecnosti bielkoviny rybieho mäsa. Najlepšie riešenie pre alergických ľudí je úplné vylúčenie konzumácie rýb a produktov z rýb.


Mäkkýše a kôrovce

Mäkkýše (mäkkýše, mušle, ustrice, chobotnice, atď.) aj kôrovce (krevety, garnáty, langusty, kraby, atď.) sú veľmi často príčinou potravinovej alergie v dospelosti. Alergény môžu byť prítomné v surovom aj varenom stave. Ak ste alergický na akékoľvek mäkkýše alebo kôrovce, máte vysoké šance na vznik alergickej odpovede pri požití iných mäkkýšov a kôrovcov. Preto sa odporúča vyhnúť sa konzumácii všetkých druhov mäkkýšov či kôrovcov.


Pšenica

Pšenica ako aj iné obilniny sú veľmi často používané v detských jedlách a následne sú bežnou príčinou alergie u detí. Zvyčajne pšenica nespôsobuje veľmi silné alergické reakcie. Vo väčšine prípadov nie sú celoživotné a vymiznú u väčšiny detí okolo veku 6 rokov.

 Kozmetické produkty (krémy, mydlá, spreje, antiperspiranty, vlasové balzamy, farby na vlasy, produkty make-upu, laky na nechty, parfumy atď.) sú zmesi rozličných chemických látok, ktoré sú veľmi často príčinou alergie u kaderníčok a kozmetičiek.
.

Odstránenie alergie pomocou biorezonancie! Je to možné?

Áno , u jednoduchých alergií stačí len niekoľko sedení na odstránenie alergických prejavov alebo ich podstatné zmiernenie.

Pri chronických a polyvalentných alergiách je potrebných viac sedení .Pri chronických  ochoreniach je potrebné rátaťs dlhodobou liečbou.

Aké sú najčastejšie prejavy a ochorenia , ktoré dobre reagujú na terapiu ?
Zápaly spojiviek,chronické zápaly dutín a nosnej sliznice, ekzémy, zápaly hrubého čreva , poruchy imunity, reumatické  bolesti  klbov.

 

Je potrebné po absolvovaní liečby v budúcnosti liečbu opakovať?

V prípade , že po čase dôjde k znovu objaveniu sa alergie alebo výskytu iných prejavov je potrebné niekoľko sedení , ak alergia úplne vymizla doporučujeme na jar začiatkom peľovej sezóny absolvovať preventívne dve sedenia .

Pri chronických  ochoreniach  doporučujeme udržiavaciu  terapiu  i pri zásadnom  zlepšení l až 2x mesačne .

liečba alergie, biorezonancia, biocom, biorezonančná liečba, alergia

Postup liečby pomocou biorezonancie

.

 

Druhy alergií

Okolo nás existujú tisíce alergénov, ktoré sa líšia svojim pôvodom, štruktúrou či cestou, akou vstupujú do organizmu. Obrovské množstvo alergií je zapríčinených alergénmi vznášajúcimi sa v okolitom vzduchu. Alergény však môžu prísť do kontaktu s telom aj prehltnutím, injekciou alebo priamym kontaktom, či vniknutím cez vonkajší povrch tela (kožu).


Vo väčšine prípadov sa alergia prejaví v orgáne, kde prebieha kontakt s alergénom (nádcha a astma - vzdušné alergény, kontaktná dermatitída - kontaktné alergény, tráviaci trakt - potravinové alergény). Avšak niekedy môžu alergény spustiť symptómy v orgánoch vzdialených od miesta kontaktu.

 

Alergia súvisí s imunitou


Imunita znamená odolnosť. Jedným z ľudských orgánov je aj imunitný systém. Imunita „netrčí“ z tela, ako noha a nedá sa nájsť vo vnútri organizmu, ako srdce, či žalúdok. Nedá sa teda „uchopiť“, ani „odrezať“. Tvoria ju miliardy buniek v krvi. Imunitný systém teda nemá tvar, ale odhaduje sa, že jeho váha je asi jedno kilo. Imunitný systém je teda tvorený veľkým množstvom buniek, ktoré dokážu navzájom komunikovať. Ich úlohou je chrániť človeka pred choroboplodnými zárodkami, pred infekciou, pred rakovinovými bunkami a stresu. Imunitný systém teda stále kontroluje, čo sa v tele odohráva a snaží sa dosiahnuť stav, aby človek bol čo najviac v poriadku. Ak nás napadne vírus nádchy, alebo nejaké baktérie, imunitný systém spustí boj proti tomuto nepriateľovi. Pomocou nástrojov, ako horúčka, či zvýšená tvorba sekrétov (nádcha) a ich vylučovania (kýchanie) sa snaží z tela vypudiť tieto škodlivé organizmy. Keď sa to imunitnému systému podarí, zapamätá si, ako „vyzeral“ nepriateľ, a „čo proti nemu pomohlo“. Nabudúce už rovnakého „nepriateľa“ rozpozná rýchlejšie a podarí sa mu účinnejšie ho potlačiť.

Moderná doba však prináša mnoho zmien. Človek už nežije v prírode, ale v panelákoch. Namiesto čerstvej zeleniny jedávame hamburgery. Vzduch je „obohatený“ výfukovými plynmi. Tieto umelé a telu neprirodzené látky zhoršujú naše zdravie. Čoraz lepšie podmienky na dodržiavanie hygieny zas znižujú počet infekčných ochorení. No nie je isté, či to je celkom dobre. Imunitný systém – hlavne mestských ľudí – sa nestretáva s prirodzenými podnetmi, s banálnymi infekciami. Nemá sa na čom učiť. Mestské dieťa je často vychovávané „v sterilite už od perinky“. Imunitný systém na tieto podnety môže neskôr zareagovať chybne – prehnanou reakciou. biorezonancia, biocom, liečba alrgie, biorezonačná metóda

Ako sa prejavuje alergia?

Alergia sa prejavuje tak, že nejaká látka na konkrétneho človeka zapôsobí inak, ako je bežné. Napríklad peľ kvetiny, prach, parfém v šampóne. Väčšina ľudí s takou látkou nemá žiadne ťažkosti. No človek, ktorý má k alergii predpoklady, môže byť na ňu citlivý. Jeho imunitný systém takúto látku mylne považuje za „nepriateľa“ a zareaguje. Reakcie sú potom to, čo vidíme, ako prejavy alergie. Môže ísť o kýchanie, kašľanie, svrbenie kože, rôzne vyrážky. Ak imunitný systém raz začne byť neprirodzene citlivý na látku, ktorá nás v skutočnosti neohrozuje - reaguje zbytočne. Imunitný systém si pamätá všetko, s čím sa stretol. V budúcnosti, keď sa stretnete s rovnakou látkou, zareagujete oveľa prudšou reakciou. Alergický človek ak vyjde na lúku, na ktorej je peľ rastliny na ktorú je alergický, už v priebehu niekoľkých sekúnd začne kýchať, mať nádchu, môže sa mu zhoršiť dýchanie, začnú ho svrbieť predlaktia a predkolenia. Alergia neustúpi, kým neodstránite príčinu – alergén – v tomto prípade napríklad peľ. Na vyvolanie alergickej reakcie stačí aj celkom minimálne množstvo alergénu.

Imunitný systém je nastavený tak, že ak sa stretne aj s alergénom, spustí obrannú reakciu v celom tele. Obranná, reakcia prebieha spravidla vo forme zápalu. Prejavmi zápalu sú opuch, tvorba hlienov, začervenanie a stiahnutie hladkých svalov. Tieto reakcie spôsobujú zápalové bunky (hlavne biele krvinky). Tie vylučujú látky, ktoré poškodzujú povrch slizníc.Alergia sa nesmie podceňovať, pretože alergická reakcia poškodzuje náš organizmus. Nejde „len“ o kýchanie, či „len“ o svrbenie kože. Alergický človek má skoro stále veľmi mierny zápal. Nemusí o tom ani vedieť, ale jeho organizmus je stále pripravený reagovať zhoršením zápalu, je zaťažovaný a poškodzovaný dôsledkami. Preto je potrebné alergiu liečiť stále, aj v čase, keď alergik nemá žiadne príznaky. Bez liečby alergik môže reagovať častými zápalmi – alergickými i nealergickými. Neliečený alergik teda môže byť často chorý a nevie sa presne prečo. Príčinou môže byť práve nerozpoznaná alergia.


Alergia sa môže prejavovať nielen vo forme miernych reakcií, ako nádcha, či svrbenie. Alergická reakcia môže byť aj veľmi vážna, život ohrozujúca. Pri nešťastnej konfigurácii okolností môže alergická reakcia prerásť až do šokového stavu, kedy zlyháva krvný obeh a dýchanie. Preto nie je dobré odkladať liečbu alergie.


Možno sa vám zdá, že vaše príznaky sa „dajú vydržať“. Že síce „trocha kýchate“ a časom to vždy prejde samo od seba.No časom sa môže zhoršovať a začať prerastať až do trvalej koprivky, či astmy. Nikdy vopred neviete, či alergia priamo neohrozí váš život prudkou reakciou. Ale aj neliečená alergia „len s miernymi príznakmi“ poškodzuje zdravie. Preto je dobré o alergii aspoň vedieť. Ak viete, kedy a kde sú alergény, ktoré vám škodia, môžete sa im vyhnúť.

Do akých skupín alebo podľa čoho možno rozdeliť alergie?

Najlepšie podľa cieľového orgánu kde alergén vyvoláva zápal.

 

  • V orgánoch dýchacieho systému / nos, dutiny, priedušky / alergická nádcha až astma
  • Koža – žihlavka, ekzém
  • Oči – zápal spojiviek
  • A potom je to alergická reakcia celého tela ktorá môže vyústiť do šoku.

Pri poštípaní osovu, včelou a na určité lieky. Tie postihujú všetky horeuvedené orgány , pri šoku aj srdce a cievy.


Sú alergie, ktoré „nadobudneme“ počas svojho života, alebo ich máme vždy, len o nich nevieme a prejavia sa neskôr?


Väčšinu alergií nadobudneme počas svojho života. Sú však aj také gény ktoré kódujú „ťažké formy alergie“, napríklad pri astme. ( gén ADAM). V takýchto prípadoch veľmi často aj naša matka či otec, dedko, babka, pradedko majú či mali to isté ochorenie. Potom sme postihnutý od detského veku až po starobu. Alergia je celoživotné ochorenie – tu myslíme vlohu, jej prejav môže byť v určitom období minimálne až nulový. Ak sme v kojeneckom veku mali ekzém ale teraz sme zdraví, mame však vyššiu pravdepodobnosť že u nás prepukne astma ako u tých ktorí ekzém v detstve nemali.

Sú alergie, ktoré sa vyskytujú iba posledné roky, respektíve „novodobé“ alergie?

Dnes už neplatí to čo platilo kedysi: „ z alergie sa vyrastie, resp. mizne vekom“. Sú klienti 60,70 aj 80 roční, u ktorých sa prvý krát objavilo alergické ochorenie – bežná senná nádcha ale aj astma.
Ďaleko častejšie sú kožné alergické reakcie – na kozmetiku, konzervačné prísady do potravín, na lieky. Napríklad sú niektoré geneticky modifikované potraviny kde sa v géne prenesie aj alergén z iného druhu. Napríklad z kukurice na paradajku. Sme alergický na kukuricu a po zjedení paradajky máme reakciu. Alebo potravinové reťazce – kurčatá kŕmené rybiou múčkou ( nikdy by kura rybu nezjedlo). Takto sa ale alergén z ryby dostane do kuracieho mäsa. Máme alergiu na tresku ale kuracie mäso bežne jeme a tu zrazu alergická reakcia!!!

Ktoré sú „najbežnejšie“ alergie, s ktorými sa stretávate vo svojej ambulancii najčastejšie?

Najčastejšia je tzv. „senná nádcha „ a alergický zápal očných spojoviek. Ide o alergiu na pele stromov, tráv a burín ktoré v uvedenom poradí kvitnú od februára do októbra. K tomu za posledné roky narastá aj astma. Dnes sa v odborných kruhoch alergická nádcha považuje za predstupeň astmy.

Čo sa môže stať, ak alergii nevenujeme pozornosť a snažíme sa to riešiť bez návštevy lekára?

Alergia je ako snehová guľa ktorú pustíme s kopca plného snehu, na konci máme lavínu. S neliečených, len miernych príznakov môže byť ťažká, celoživotná astma ktorá končí vo vyššom veku aj na kyslíku. Súčasne sa ja pridávajú iné alergické prejavy, teda ten istý príklad neliečenej alergickej nádchy pri ktorej postupne začneme mať alergiu na ovocie, zeleninu a iné. Ide o takzvanú skríženú alergiu ten istý alergén je v pele brezy a v jablku, alebo burine s názvom palina a zelery, mrkve.

 

Objavili sa v poslednom období nejaké nové efektívne metódy v liečbe alergií?

Ano. Na šťastie dnes už vďaka biorezonancii dokažeme dlhodobo pomocť až takmer 90% ľudí, ktorý trpia rôznymi formami alergii. Či už sú to alergie na pele, potraviny, kovy, prach, slnko, roztoče, alebo domácich mazlíčkov.
 

tipy pre alergikov :

nespi v blízkosti mobilu,nemj mobil celý deň na tele  

,vypinaj v noci wifi

snaž sa jesť čo najmenej konzervovanej stravy

medzi jedlami jedz zeleninové šaláty prípadne  klíčky

 

 

 


Ako funguje biorezonancia na BICOM

Bicom vďaka špičkovým počítačovým programom vie odhaliť rušiace elektromagnetické oscilácie, upraviť ich ako harmonické a posilňujúce vrátiť späť do organizmu.
Biorezonancia samotná sa teda vykonáva počítačovým zariadením BIOCOM 2000.

Toto prístrojové zariadenie sa považuje za ideálne terapeutické riešenie, pretože liečba problémov s ním je úplne bezpečná a bezbolestná, nemá vedľajšie účinky a zaručuje veľmi dobré výsledky. Čiže, prístroj BICOM vytvorí okruh KLIENT – PRÍSTROJ – KLIENT, ktorej výsledkom je fyzikálna eliminácia poruchového signálu. Počas terapie sa meria elektromagnetické vlnenie, ktorého zvýšenie alebo zníženie súvisí s poruchou činnosti príslušných orgánov v ľudskom organizme
Vtedy dochádza k narušeniu autoregulačného systému a tým k vzniku únavy, zníženiu imunity a ochoreniam.

Vďaka špičkovým počítačovým programom vie odhaliť rušiace elektromagnetické oscilácie, upraviť ich ako harmonické a posilňujúce vrátiť späť do organizmu. Dochádza tak k harmonizácii celého tela, k zásadnej úprave regulačného systému a nastáva zlepšenie stavu pacienta často aj tam, kde dovtedajšie liečenie nebolo úspešné. Táto jemná počítačom riadená oscilačná terapia je bezbolestná a nemá vedľajšie účinky. Pomáha naštartovať Váše samoregeneračné procesy.

Obmedzenia pri biorezonancii

Terapiu môžu absolvovať osoby bez obmedzenia veku.

Terapia nie je vhodná pre ľudí s kardiostimulátorom, epileptikov a tehotné ženy a tažký cukrovkári nás musia vopred upozorniť.
Terapiu poskytujeme na poliklinike Družba v Trnave , počet sedení sa pohybuje od 5 do 20 podľa závažnosti a priebehu .